Tilbage

KILLING 3 – 6 MÅNEDER KLASSE 12
Dato Sted Land Dommer Kl. Resultat
2003-01-26 Vejle Danmark Jörgen Frithjof 12 EX 3
2003-02-09 Bagsværd Danmark Anne Køhn 12 EX 2
2003-03-09 Herlev Danmark Miriam Gasbari-Klein 12 EX 1

 

UNGDYR 6 - 10 MÅNEDER KLASSE 11
Dato Sted Land Dommer Kl. Resultat
2003-04-19 Odense Danmark Bette Lind 11 EX 3
2003-06-29 Kruså Danmark Geir Edwardsen 11 EX 4
2003-07-19 Silkeborg Danmark Hannah Jensen 11 EX 1

 

ÅBEN KLASSE 9
Dato Sted Land Dommer Kl. Resultat
2003-08-02 Soport Polen Satu Hamalainen 9 EX 1 CAC
2003-08-03 Soport Polen Nutrit Pahl 9 EX 1 CAC
2003-08-10 Tåstrup Danmark Minna Krogh 9 EX 2
2003-08-16 Schwerin Tyskland Ireneusz Pruchniak 9 EX 1 CAC BIV

 

CHAMPION KLASSE 7
Dato Sted Land Dommer Kl. Resultat
2003-08-16 Schwerin Tyskland Kurt Wahlberg 7 EX 1 CACIB BIV
2003-09-07 Nyborg Danmark Bette Lind 7 EX 2
2003-09-21 Svinninge Danmark Lene Nordström 7 EX 1 CACIB
2003-09-27 Kristianstad Sverige Jannick Renault 7 EX 1 CACIB

 

INTERNATIONAL CHAMPION KLASSE 5
Dato Sted Land Dommer Kl. Resultat
2003-09-28 Kristianstad Sverige Maria Rihova 5 EX 2
2003-10-18 Gevninge Danmark Fabrice Calmes 5 EX 2
2003-11-01 World Show Danmark Flavia Capra 5 EX 2
2003-11-16 Marieholm Sverige Kurt Wahlberg 5 EX 2
2003-12-07 Køge Danmark Satu Hamalainen 5 EX 1 CAGCIB
2004-01-24 Kolding Danmark Lone Lund 5 ABS
2004-02-07 Grömitz Tyskland Angelika Kneifel 5 EX 3
2004-02-08 Grömitz Tyskland Dietmar Sagurki 5 EX 2
2004-02-14 Mölndals Sverige Aliosha Romero 5 EX 2
2004-03-06 Malmö Sverige Laura Borani 5 EX 1 CAGCIB
2004-03-07 Malmö Sverige Jørgen Frithjof 5 EX 1 CAGCIB
2004-04-03 Hedensted Danmark Tellervo Kass 5 EX 2
2006-07-29 Lübeck Tyskland Angelika Kneifel 5 EX 1 CAGCIB
2006-07-30 Lübeck Tyskland Dorte Kaae 5 EX 1 CAGCIB
2006-10-01 Næstved Danmark Ulrike Wahl 5 EX 2
2006-11-05 Hillerød Danmark Bjarne Wikström 5 EX 2
2007-03-11 Herlev Danmark Alexander Platz 5 EX 2
2007-03-17 Grömitz Tyskland Alexej schhunkin 5 EX 1 CAGCIB

 

GRAND INTERNATIONAL CHAMPINON KLASSE 3
Dato Sted Land Dommer Kl. Resultat
2007-03-18 Grömitz Tyskland Hannah Jensen 3 EX 1 CACE
2007-05-13 Tune Danmark Lena Nordström 3 EX 1 CACE
2007-05-19 Lund Sverige Grazyna Laskowska-Malaga 3 EX 2
2007-05-20 Lund Sverige Eiwor Andersson 3 EX 1 CACE
2007-06-23 Wismar Tyskland Alexej Shchukin 3 EX 1 CACE NOM
2007-06-24 Wismar Tyskland Waltraut Sattler 3 EX 1 CACE
2007-08-04 Hillerød Danmark Raymond Alessandro Saetre 3 EX 1 CACE
2007-08-05 Hillerød Danmark Bjarne Wikstrøm 3 EX 1 CACE
2007-09-01 Bogense Danmark Lone Lund 3 EX 1 CACE
2007-09-02 Bogense Danmark Anne Køhn 3 EX 1 -
2008-07-12 Timmendorf Tyskland Dorte Kaae 3 EX 1 CACE

 

EUROPA CHAMPINON KLASSE 1
Dato Sted Land Dommer Kl. Resultat
2008-07-13 Timmendorf Tyskland Charles Speijker 1 HP
           
           

Tilbage